SVITAP (symbol) - šedá

Kombinované fólie

Nazýváme je také „sendviče“, protože se vytváří spojením dvou různorodých materiálů.

Jednou složkou je vždy polyetylen a druhá složka závisí na vlastnostech, které jsou požadovány, např. šetrnost k materiálu, parotěsnost, nepromokavost, odolnost proti hoření. Může být tedy použita kombinace polyetylenu například s papírem, Mirelonem, membránou.

Vlastnosti kombinovaných fólií

Tyto fólie se většinou používají jako obalový materiál na proložky, krycí plachty nebo jako vlastní obal zboží. Nejčastějším požadavkem je šetrnost k obalovanému předmětu z jedné strany fólie a nepromokavost, příp. parotěstnost z druhé strany fólie. Spojením dvou různých materiálů je dosaženo také vysoké pevnosti.

Individuální řešení
Kombinované fólie
Ilustrativní obrázek role kombinovaných fólií

Nejběžnější varianty kombinovaných fólií

Sendvič-PE folie zpevněná tkanými pásky (748+papír)

Tkanina 748 + papír

Speciální obalová fólie s vysokou pevností. Fólie 748 s papírem se používá např. při balení plechů.

Sendvič-PE folie zpevněná tkanými pásky (700+papír)

Tkanina 700 + papír

Fólie 700 s papírem se používá např. při balení plechů. Obalová fólie s nižními nároky na přepravu (nižší pevnost), papír spojený s perlinkou.

Mirelon s kašírovanou folií

Mirelon s kašírovanou fólií

Speciální obalová fólie citlivá k balenému materiálu. Tento materiál je často využíván v automotive pro balení dílů s cílem ochránit je před oděrem. Mirelon je citlivý k balenému materiálu a v kombinaci s kašírkou chrání výrobek proti mechanickému poškození i z vnější strany.

Tyvek s kašírovanou folií

Tyvek s kašírovanou fólií

Speciální obalová fólie citlivá k balenému materiálu. Tento materiál je využíván k balení dílů s cílem jejich ochrany před oděrem, uplatnění často nachází v automobilovém průmyslu. Tyvek je citlivý k balenému materiálu a v kombinaci s kašírkou chrání výrobek proti mechanickému poškození z vnější strany.

Jednostranně kašírovaný Pegatex

Jednostranně kašírovaný Pegatex

Parotěsná speciální obalová fólie citlivá k balenému materiálu. Balené materiály či díly chrání proti mechanickému poškození a pronikání vlhkosti.

Netkaná textilie Pegatex s čirým kašírem

Netkaná textilie Pegatex s čirým kašírem

Netkaná textilie gramáže 40 g/m2, na které je aplikovaný jednostranný kašír LDPE 80 g/m2. Tato textilie se nejčastěji využívá v automobilovém průmyslu k výrobě obalů s cílem chránit díly proti poškrábání a zároveň ze své vnější části brání pronikání vlhkosti k balenému dílu.

Potřebujete individuální řešení?

Rádi vám pomůžeme najít optimální variantu.
Radka Synková
+420 702 292 714
info@svitapfol.cz
crosschevron-down