SVITAP (symbol) - šedá

Obalové fólie

Všechny naše typy antikorozních fólií byly odzkoušeny ve Vojenském výzkumném ústavu v Brně a doporučeny k armádnímu využití. Protokol o zkoušce si můžete prohlédnout v certifikátech.

Jak funguje ochrana před korozí?

Účinné látky, tzv. VCI (Volatile Corrosion Inhibitors) jsou chemické sloučeniny s nízkou tenzí par, tzn. látky těkavé při pokojových teplotách. Při vytvoření uzavřeného prostoru nad chráněným povrchem kovu se molekuly VCI odpařují a vytváří uvnitř obalu mikroklima.

V atmosféře bohaté na VCI molekuly dochází k jejich kondenzaci a pokrytí povrchu kovu jejich mikroskopickou vrstvičkou, která zabrání přístupu látkám působícím korozi. Bariéra uzavírající chráněný prostor omezuje ztrátu VCI mimo tento prostor a zajistí tím, jak dostatečnou počáteční koncentraci účinných látek, tak i požadovanou dobu ochrany.

Důležité je, aby uvnitř obalu s vrstvou VCI inhibitorů koroze nestoupl obsah vodní páry, proto se doporučuje jako pojištění správné funkce antikorozního obalu, vložit do obalu pohlcovač vodních par.

Obalové fólie

Vlastnosti

  • účinná antikorozní fólie
  • odolnost proti vlhkosti
  • širokospektrá ochrana kovových materiálů proti korozi
  • 100% recyklovatelná
  • svařitelný materiál
Ilustrativní obrázek role obalové fólie

Naše nabídka obalových fólií

Anticor Economic

Antikorozní fólie vyztužená perlinkovou mřížkou, nasycená vypařovacími inhibitory koroze. Slouží k balení a zároveň ochraně kovových výrobků před korozí. Při balení musí být fólie utěsněná, aby inhibitor působil v obalu, chránil výrobek a neunikal vně.

Je odolná proti UV záření po dobu aktivní činnosti inhibitorů koroze, což je cca 1 rok.

Charakteristika Obalová fólie s antikorozním účinkem.
Šíře role 150 cm
Gramáž 75 g/m2
Vazba perlinka
Tepelná stálost od -50 do +70 °C
Použití Jednoduché balení výrobků ze železných kovů, barevných kovů, hliníku, zinku a všech slitin na ochranu před korozí.

Anticor Svitapcor

Antikorozní fólie vyztužená perlinkovou mřížkou, nasycená z jedné strany vypařovacími inhibitory koroze. Slouží k balení a zároveň ochraně kovových výrobků před korozí. Svařitelný materiál specifickými druhy svářecích zařízení.

Charakteristika Obalová fólie antikorozní s jednostranným antikorozním účinkem, transparentní.
Šíře role 1,5 × 100–250 m (± 2%)
Gramáž 110 g/m2
Vazba perlinka
Tepelná stálost od -50 do +70 °C
Použití Jednoduché balení výrobků ze železných kovů, barevných kovů, hliníku, zinku a všech slitin na ochranu před korozí.

Alpetpack Anticor

Antikorozní bariérová fólie složená z polyesterové fólie s napařeným hliníkem, vyztužená polyetylenovou perlinkovou tkaninou a nanesené silné vrstvy polyetylenu s vypařovacími inhibitory koroze. Slouží k balení a zároveň ochraně kovových výrobků před korozí. Lze svařit pro vytvoření vzduchotěsného vaku = vyšší koncentrace inhibitorů. Bariéru tvoří polyesterová fólie, která snižuje průchodnost vodních par.

Charakteristika Obalová fólie s jednostranným antikorozním účinkem.
Šíře role 1,5 × 50–150 m (± 2%)
Gramáž 120 g/m2
Vazba perlinka
Tepelná stálost od -50 do +70 °C
Použití Jednoduché balení výrobků ze železných kovů, barevných kovů, hliníku, zinku a všech slitin, strojů, strojních zařízení a náhradních dílů k ochraně před korozí při skladování a transportu.

Alpetpack Longterm

Antikorozní bariérová fólie složená z polyesterové fólie s napařeným hliníkem, husté vyztužení polyetylenové tkaniny s plátnovou vazbou a nánosem silné vrstvy polyetylenu s vypařovacími inhibitory koroze. Lze svařit vzduchotěsný vak.

Od Anticoru se liší vazbou – Longterm má plátnovou vazbu a vyznačuje se extrémní pevností. Doporučujeme pro náročné transporty, zejména v námořní dopravě.

Charakteristika Obalová fólie s jednostranným antikorozním účinkem.
Šíře role 150 cm
Gramáž 190 g/m2
Vazba plátnová
Tepelná stálost od -50 do +70 °C
Použití Bariérové balení výrobků ze železných kovů, barevných kovů, hliníku, zinku a všech slitin, strojů, strojních zařízení a náhradních dílů k ochraně před korozí při skladování a transportu s vysokou náročností.

Longterm

Bariérová reflexní fólie složená z polyesterové fólie s napařeným hliníkem vyztužená hustými tkanými polyetylenovými pásky s plátnovou vazbou. Longterm neobsahuje inhibitor koroze, ale je to velmi pevný parotěsný obal.

Charakteristika Obalová fólie.
Šíře role 150 cm
Gramáž 190 g/m2
Vazba plátnová
Tepelná stálost od -50 do +70 °C
Použití Obal pro náročnou přepravu bez nutnosti antikorozní úpravy.
crosschevron-down