SVITAP (symbol) - šedá

Folníkovina

Folníkovina je plošná textilie z HDPE pásků povrstvená nánosem LDPE.

Pevnost

Díky vyztužené mřížce je oproti obyčejným fóliím podstatně pevnější. Jednotlivé druhy se navzájem liší vazbou, dostavou, vzhledem, hmotností, šíří a různými přísadami. Jsou možné i barevné varianty.

Odolnost

Při zachování běžných podmínek, bez kontaktu s chemikáliemi, může být dosažená životnost více než 4 roky. Všechny fólie obsahují UV stabilizátory.

Velké teplotní rozmezí

Běžně můžete naši folníkovinu použít při teplotě od -50 do +70°C. Pozor na vzdálenost od případného tepelného zdroje, musí být nejméně 1 m. Fólie má prakticky nulovou navlhavost.

Nejen výroba metráže,
i konfekce

Vedle metráže nabízíme také zahradní fóliovníky v několika rozměrech. Více informací na www.svitap.cz/pristresky/foliovniky-a-parniky/

Kdo u nás nakupuje?

Fólii dodáváme jednak obchodníkům, kteří folníkovinu nabízejí prostřednictvím obchodů se zahrádkářskými potřebami, v železářství atd. a dále přímým výrobcům zahradních fóliovníků nebo krycích plachet.

Vlastnosti

  • UV stabilizace
  • vhodné pro šití i svařování
  • možnost přísady proti rosení Antifog
  • vysoká pevnost
  • dlouhá životnost
Naše folníkovina
Ilustrativní obrázek role Foliovníkoviny

Naše nabídka folníkoviny

Fólie 748

Běžný materiál na výrobu fóliovníků s delší životností. Patří mezi nejoblíbenější typy našich fólií. Doporučujeme využít možnosti speciální úpravy ANTIFOG, která zabraňuje rosení, tj. kapky pozvolně stékají po povrchu fólie, neskapávají na rostliny, což umožňuje výrazně lepší průchod světla a zabraňuje plísňovým onemocněním rostlin. Tento materiál má vysokou životnost a standardní průhlednost díky plátnové vazbě.

Šíře role 108 a 115 cm 150 a 200 cm
Gramáž 135 g/m2 130 g/m2
Typ mřížky plátnová vazba plátnová vazba
Tepelná stálost od -50 do +70 °C od -50 do +70 °C

Fólie 747

Jedná se o nejpevnější a nejsilnější materiál z naší nabídky folníkoviny díky hustší vazbě a vyšší gramáži. Se zvýšenou hustotou tkaných pásků souvisí menší průhlednost, ale na druhé straně je zaručena delší životnost.

Šíře role 108 cm 150 cm
Gramáž 175 g/m2 165 g/m2
Typ mřížky plátnová vazba plátnová vazba
Tepelná stálost od -50 do +70 °C od -50 do +70 °C

Fólie 700

Využívána na výrobu fóliovníků s kratší životností. Je to jeden z nejlevnějších materiálů, který lze použít na výrobu fóliovníků nebo plachet. Vzhledem k nižší gramáži a perlinkové vazbě má kratší životnost.

Šíře role 100 a 150 cm
Gramáž 110 g/m2
Typ mřížky perlinka 1×1 cm
Tepelná stálost od -50 do +70 °C

Fólie 699

U tohoto typu fólie je použita perlinková vazba (oka cca 1×1 cm) a vyšší nános LDPE, který zajišťuje delší životnost fólie i při použití perlinkové tkaniny s nižší pevností. Díky perlinkové vazbě je dosaženo vyšší průhlednosti fólie. Fólie vyniká těmito vlastnostmi: delší životnost, vyšší mechanická odolnost, průhlednost.

Šíře role 150 cm 200 cm
Gramáž 230, 250, 290, 310 g/m2 230 g/m2
Typ mřížky perlinka 1×1 cm perlinka 1×1 cm
Tepelná stálost od -50 do +70 °C od -50 do +70 °C
crosschevron-down